• Wpisów: 154
  • Średnio co: 17 dni
  • Ostatni wpis: 4 lata temu, 15:37
  • Licznik odwiedzin: 82 167 / 2784 dni
 
synonimmody
 
Pixie ღ La Vie:
Dawno nie wstawiałam recenzji filmowych, a skoro jedna z kategorii bloga to film, więc już nadrabiam ;)

Film na dziś to: *Wyścig z czasem / In Time*

Pokrótce fabuła,  za filmweb.pl:

“Film science fiction w reżyserii Andrew Niccola. Świat w niedalekiej przyszłości: aby uniknąć przeludnienia, wprowadzono reglamentację czasu do przeżycia, który stał się najcenniejszym dobrem, jedyną powszechnie akceptowaną walutą wymienialną. Bogaci, których stać, by go kupować, mogą żyć wiecznie, biedni muszą wykazać się inwencją, by go zdobyć… Will Salas należy do tych nieszczęśników, którzy budzą się każdego dnia z zapasem 23 godzin, zdając sobie sprawę, że o ile nie zarobią wystarczająco dużo czasu, nie dożyją do jutra. Pewnego dnia bogaty nieznajomy przekazuje Willowi czas o wartości tysięcy lat i zmęczony życiem popełnia samobójstwo. Will zostaje oskarżony o jego zabicie i ucieka przed policją z piękną zakładniczką. Żyjąc z minuty na minutę, zakochana para wypowiada wojnę istniejącemu systemowi, grożąc jego ostatecznym zniszczeniem… W rolach głównych: Amanda Seyfried, Olivia Wilde, Cillian Murphy i Justin Timberlake.”

Sądzę, że produkcja jest naprawdę interesująca. Zupełnie inna niż wszystkie. Pokazuje pesymistyczną wersję przyszłości - gdzie czas zamiast pieniądza jest walutą. Nie istnieje pojęcie starości. Ludzie rosną do 25 roku życia, i później włączają im się na rękach wyświetlacze ile czasu zostało im do końca. Pracują, za co dostają dodatkowe godziny. I tak w kółko. Ameryka podzielona jest na dystrykty. Ten z którego pochodzi nasz bohater to tzw slumsy. Ludzie, żyją z dnia na dzień. Umierają na ulicach, przestępstwa się szerzą. Jego dziewczyna jest córką "milionera" w bogatym mieście, gdzie żyje się setki lat, a luksus jest wszechobecny. Biedni, aby się tam dostać muszą mijać szereg granic, na których przy okazji płacą latami za przejście. Nie będę zdradzać więcej, bo zaraz z rozpędu opowiem Wam całą fabułę.

Para głównych bohaterów to Justin Timberlake (Will Sales) oraz Amanda Seyfried (Sylvia Weis). Co ciekawe matkę Willa gra Olivia Wilde ;)

Screeny:

Will i Sylvia
264301.1.jpg


Strażnik czasu, który ich ściga.
264318.1.jpg


Człowiek, który oddał Willowi swój czas.
264309.1.jpg


Czarny charakter (Alex Pettyffer) i jego banda.
hw362bjw3gua2a3h.jpg


Plakat promujący.
in-time.jpg


Jednym słowem film wart obejrzenia. Osobiście skłonił mnie do refleksji. Ile warte jest bogactwo? Co kieruje ludzkimi działaniami i jak daleko może być posunięty materializm? Czy jesteśmy w stanie skrócić własne życie dla bogactwa? *Daję 8/10 punktów.* ;)


*Co myślicie o filmie? :) Może ktoś już widział?*

Pozdrawiam,
Pixie :*

Nie możesz dodać komentarza.

  Wyświetlanie: od najstarszego | od najnowszego